Forum dla samotnych Strona Główna dla samotnych
jesteś samotny/na? nie jesteś sam/sama!
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

smutek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla samotnych Strona Główna -> 55 do 60 lat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
11675A




Dołączył: 23 Mar 2020
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 7:28, 23 Mar 2020    Temat postu: smutek

Witajcie. Jestem tu nowy. Trafiłem tutaj, ponieważ cierpię z powodu utraconej miłości. Jestem 8 lat po rozwodzie i nie potrafię sobie z tym poradzić. Wydaje mi się, że cały czas kocham moją eks. Męczy mnie to od tych ośmiu lat, miałem depresję, załamania - pasmo cierpienia i męki.
W końcu postanowiłem iść na terapię, bo uznałem, że to nie jest czyste uczucie, tylko rodzaj uzależnienia od cierpienia. Dostałem pracę domową, w której mam opisać negatywne wspomnienia z całego życia. Piszę już od dawna, a pierwszym, najboleśniejszym wspomnieniem jest to:

"NAJBARDZIEJ TRAUMATYCZNE ZDARZENIE MOJEGO ŻYCIA MIAŁO MIEJSCE W 2011 ROKU. BYLIŚMY Z ŻONĄ JUŻ DWA LATA ODDZIELNIE. SPOTYKALIŚMY SIĘ JESZCZE, A WŁAŚCIWIE TO JA USILNIE ZABIEGAŁEM O JEJ UWAGĘ. BYLIŚMY JUŻ W SEPARACJI I OD DAWNA NIE BYŁO MIĘDZY NAMI BLISKOŚCI. UMÓWIŁEM SIĘ Z NIĄ NA SPACER KTÓREGOŚ DNIA – O DZIWO ZGODZIŁA SIĘ. GDY SIĘ SPOTKALIŚMY ZWRÓCIŁEM UWAGĘ, ŻE JEST WYJĄTKOWO ELEGANCKO UBRANA – JAKOŚ TAK INACZEJ, NIŻ ZAWSZE. USIEDLIŚMY NA ŁAWCE NAD RZEKĄ I ROZPOCZĘŁA SIĘ ROZMOWA, A WŁAŚCIWIE MOJE PROŚBY I PRÓBY PRZEKONANIA JEJ, ŻEBY SPRÓBOWAĆ NAPRAWIĆ TO WSZYSTKO I BYĆ RAZEM. NAMAWIAŁEM JĄ NA TERAPIĘ MAŁŻEŃSKĄ. BYŁA ZNIECIERPLIWIONA I ZDENERWOWANA, JAKBY CHCIAŁA JUŻ MIEĆ TO SPOTKANIE ZA SOBĄ. W PEWNEJ CHWILI POWIEDZIAŁA MI, ŻE SIĘ Z KIMŚ SPOTYKA OD JAKIEGOŚ CZASU. NIE POTRAFIĘ OPISAĆ UCZUĆ, JAKIE MNĄ WÓWCZAS ZAWŁADNĘŁY – SERCE PODESZŁO DO GARDŁA, W OCZACH MROK, PUSTKA, PRZERAŻENIE, STRACH (PRZED PORZUCENIEM, KTÓRE I TAK JUŻ NASTĄPIŁO). MYŚLAŁEM, ŻE UMIERAM, ŻE TO JUŻ KONIEC. MIMO WSZYSTKO POZBIERAŁEM SIĘ I OZNAJMIŁEM JEJ, ŻE BĘDĘ O NIĄ WALCZYŁ, NIE PODDAM SIĘ NIGDY, NIE DAM ROZWODU, BO JĄ KOCHAM. W ODPOWIEDZI USŁYSZAŁEM, ŻE ROZWÓD TO ŻADEN PROBLEM, PONIEWAŻ JESTEŚMY W SEPARACJI OD DŁUŻSZEGO CZASU, A TO DODATKOWY ARGUMENT DLA SĄDU. TO BYŁ NAJCZARNIEJSZY DZIEŃ W MOIM ŻYCIU – OD TEGO MOMENTU ZACZĘŁY SIĘ WSZYSTKIE MOJE KŁOPOTY ZDROWOTNE, KŁOPOTY W PRACY".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wysoki




Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 5413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 5 razy
Skąd: warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Pon 21:47, 23 Mar 2020    Temat postu:

Witam. Smile Oby jednak udało się przezwyciężyć kłopoty zdrowotne i w pracy. Pozdrawiam.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wierzba




Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 3690
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią 23:10, 27 Mar 2020    Temat postu:

Witam Panów a zwłaszcza Pana 11675A.
Mam nadzieję że poradzi Pan sobie z tym uczuciem. Ja jestem po rozwodzie 19 lat ale pierwsze lata były podobne co u Pana ale rodzina, przyjaciele no i psychiatra pomogli mi się dźwignąć z tego koszmaru.
Życzę Panu aby i Panu się powiodło. Mnie się udało i jestem zadowolona ze swojego życia. Nie pisze Pan ile ma lat ale bez względu na wiek mam nadzieję że Pan też sobie ułoży życie po swojemu, a samotności niech się Pan nie boi i nauczy się żyć w swoim towarzystwie .

Pozdrawiam Pana Wysockiego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wysoki




Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 5413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 5 razy
Skąd: warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Nie 23:26, 29 Mar 2020    Temat postu:

Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam. Smile A Panu 11675A życzę jeszcze raz wszystkiego dobrego, aby optymizm powrócił.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Wysoki dnia Nie 23:33, 29 Mar 2020, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
verka




Dołączył: 08 Paź 2014
Posty: 875
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 14:44, 11 Kwi 2020    Temat postu:

Życzę wszystkim tu zaglądającym zdrowych,pogodnych świąt Wielkanocnych.Są one inne niż zazwyczaj ale trzeba to przetrwać i myśleć optymistycznie.
Pamiętajmy żeby pozostać w domu,niech nie kusi Was piękna pogoda,odwiedziny rodziny bo przecież blisko i nic się nie stanie.
#jazostajewdomu# chociaż jest mi szczególnie ciężko
Pozdrawiam serdecznie!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wierzba




Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 3690
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sob 21:17, 11 Kwi 2020    Temat postu:

Witaj Verko.
Ja tobie też życzę mimo wszystko wesołych Świąt, mam nadzieję że nie jesteś sama.
Moje dzieci i wnuki są na różnych krańcach Polski a ja sama w moim małym domku i mam nadzieję że jakoś to przetrwam i obyśmy w zdrowiu przetrwali tego strasznego wirusa co wszystkim tego życzę.
Wszystkim co tutaj zaglądają życzę radosnych świąt a zwłaszcza TYM co są zmuszeni być samym w swoich domach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wysoki




Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 5413
Przeczytał: 8 tematów

Pomógł: 5 razy
Skąd: warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Nie 13:14, 12 Kwi 2020    Temat postu:

Witam. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim dużo radośći i spokoju oraz zdrowia w tym trudnym czasie epidemii, smacznych potraw wielkanocnych, a przede wszystkim jajka, miłej atmosfery przy świątecznym stole oraz mokrego Lanego Poniedziałku! Niech to będzie niezapomniany czas! Wesołego Alleluja! Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla samotnych Strona Główna -> 55 do 60 lat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin